| Dilaa98 a întrebat:

Culoarea ochilor se poate schimba? (Ma refer fara lentile de contact),Daca da, cum?

24 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Culoarea ochilor se schimba doar la bebelusi. Cand se nasc au toti ochii albastri.
In viata adulta, ochii albastri pot lua nuante de verde-albastrui, sau cei caprui sa aiba nuante galbui.
Ochii albastri in lacrimi au o nuanta foarte intensa de albatru.

| Dilaa98 explică (pentru Elianna):

Aa,deci nu se poate.Ms!

| mona a răspuns:

Nu se poate schimba

| traveler a răspuns:

Insasi lentilele de contact au diverse culori, deci este simplu, alegi si nuanta dorita pe linga dioptriile necesare.
O zi buna!

| LorenaAnca a răspuns:

La mine se schimba culoarea ochilor in functie de anotimp. Toamna-iarna ii am mai verzui, iar vara ii am albastrii. La fel mi se intampla si cu, culoarea parului.

| Alecsandra95 a răspuns:

Nu se poate schimba!

| LaurC a răspuns:

Nu.

| cristeaflaviurafael a răspuns:

La unele persoane da in functie de anotimp

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

DE exemplu?

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

Vara culoarea se deschide din cauza luminii puternice si toamna se inchid la culoare dar numai la unele persoane

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Aha

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

Te-ai prins draguto?

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Putin.Mi-as fi dorit sa existe o metoda de schimbare a culorii ochilor.Eu i-am avut caprui si acum incep sa devina verzi si as vrea sa se mai deschida.

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

Doresteti cu adevarat asta si asa va fi

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Ce usor ar fi laughing

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

De unde esti?

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Nu cred ca e posibil

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

Eu te-am intrebat de unde esti? ce nu e posibil?

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

BACAU,de ce?

| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru Dilaa98):

Doar asa

| Dilaa98 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Scuze laughing Am inteles "de unde sti'laughing

| SolSkeet a răspuns:

Nu se poate schimba, poate o nuanta putin mai deschisa sau mai inchisa depide de niste factori, dar nu permanent.

| Sabin_Solomon_1990 a răspuns:

Se poate schimba putin, de exemplu:negru-maro inchis

| Adrian_Ady_1995 a răspuns:

Da se poate schimba mai ales daca ai ochii albastri, cand te-ai trezit ai ochii albastri, si dupa anumita ora sau daca esti obosit se face verzi dar nu la toti.