| Irina592 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi de scoala?
P.S:Sunt fata.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cat mai decent si gust bunwinking
Pantalon/camasa si sacou.
Ori pantaloni+camasa...
Succes in anul nou scolar!

| Mayhem666 a răspuns:

Cat mai elegant, daca se poate, chiar in uniforma scolara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In uniforma (militara)hee hee

| Juviia a răspuns:

Imbraca-te ca si Yandere Chan =)

| VenomMMA a răspuns:

Fusta minuscula, un tricou mulat pe tine, sa-ti faci doua codite, pantofi de culoare rosie, neaparat sa te machiezi strident, sa mesteci guma si sa faci baloane. laughing

| ywar a răspuns (pentru VenomMMA):

Dureros! Am fost azi, in prima zi de scoala la liceul pe care in urma cu multi ani l-am parasit spre a-mi cauta un rost. Am vazut elevi de clasa 9-12 imbracati cum nici cu gandul nu gandesti, incat la un moment dat nu mai puteai sa faci diferenta intre profesorul diriginte si elev. Am vazut elevi/eleve stand cu profesorii lor de vorba cu ochelarii de soare pe nas, cu telefonul in mana (boala nationala), cu cine stie ce domnisor/domnisoara imbratisat de parca ar fi fost in vacanta. S-au schimbat foarte multe si din pacate in rau. La festivitatea de deschidere erau foarte putini elevi in comparatie cu alti ani cand nu aveai loc sa arunci un ac.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ywar):

Tot mai bine era pe vremea mea, poate si a ta cu uniforma.Am purtat timp de 12 ani si nu am murit. Exista acea difenta intre elev si profesor din punct de vedere vestimentar.Si acum mai sunt scoli in care uniforma se poarta.

| ywar a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da am purtat uniforma si numar matricol, cusut cu simt de raspundere-altfel o incurcam. Da am purtat o uniforma care era foarte frumoasa si era din bumbac 100 % si nu elastan sau cine stie ce fibre.

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Colanti de sala, decolteu

| MOvidiu a răspuns:

Depinde in ce an esti.happy
De obicei...o fusta decenta si o camasuta alba..mult succes.

| magicman a răspuns:

Simplu : te duci dezbrăcată.