| LoLo_9163 a întrebat:

Cum ar trebui sa-mi indrept parul, avand in vedere ca il am nici foarte cret dar nici ondulat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te cu un sampon pentru par drept, aplica masca cu placenta si lapte parca (eticheta albastra)de la kallos care e ft ieftina cand te gandesti la beneficii 500grame aprox 110mii vechi, reprezentanta gasesti dc esti din buc in auchan titan- apoi usuca parul bine pentru ca dc ramane ud il vei arde ingrozitor dupa procesul de indreptare cu placa. te sfatuiesc sa folosesti placa doar de la remingtone cu invelis ceramic.acestea se folosesc si in saloane, arde mai putin parul si ofera stralucire+rezistenta. ti-a scris o fata care foloseste aceasta formula de 5 ani fara probleme majorebig grin succes!happy

8 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Cu placa

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Eu am parul foarte putin ondulat, dar ma enerveaza ca e intors la varfuri.
Pai cum sa-l indreptithinking Cea mai buna solutie e placa, dar iti arde parul daca o folosesti prea mult.Eu il indrept cu placa si sta drept vreo ora si apoi incepe sa se onduleze.
Acum mi-am luat sampon pentru par drept Nivea si tot nu da rezultate at wits' end...
Pana la urma mai bine il lasi asa cum e.
aa.si mai e solutie:sa-l faci permanent drept, dar arde foarte rau parulhappy

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cu placa

| Liniuta_3048 a răspuns:

Si eu am parul exact ca tine.eu asa fac:
Il spal.il sterg un pic cu prosopul apoi aplic balsamul-crema de la Londa(care imi tine parul drept pana la urmatoare spalare), care are un pret acceptabil mai ales ca este folosit si la multe saloane(30 lei) apoi il usuc drept, il las in jur de 15-30 minute apoi mi`l fac cu placa.imi tine 2 zile apoi se onduleaza unele varfuri, care le fac iar cu presa si gata!love struck

Fundabig grin?

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Cu placa de ceramica happy

Pa, pa.

| zuzumic a răspuns:

Incerca sa iti faci o frizura care sa te avantajeze asa cum e parul tau nu merita sal distrugi si sa il arzi

| LoLo_9163 explică:

PuяpℓeMusic pot sa-l fac permanent drept? Credeam ca dureaza doar cateva zile daca til indrepti la salon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placa de ceramica