| Fury a întrebat:

Cum as putea face pentru. a avea un "ten de portelan" sau macar ceva apropiat. Adica am avut acnee dar am scapat de ea dar parca tot vreau un ten mai frumos ca imi mai apar ocazional cosuri, mai am urme, pete rosii de la fostele cosuri si alea alea. Ce as putea face? Ceva creme, masti? Ceva natural ar fi grozav daca stiti.
Multumesc

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. Succes!

| LittttleMonster a răspuns:

Masti poti folosie pe cea cu argila de la Aslavital sau pe cea cu miere si scortisoara.Cea cu argila are efecte uimitoare.Trebuie sa o folosesti ceva timp ca sa vezi efectele, care iti spun din propria experienta sunt de durata.Sau poti folosi sera crema de galbenele, o aplici si dormi cu ea.Natural.winking