Întrebare recomandată | Maria0001 a întrebat:

Cum as putea sa imi intaresc unghiile, le am foärte subtiri si se exfoliaza super usor

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Ulei de ricin si ulei de masline

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In fiecare seara le masezi cu ulei de masline si lasi sa actioneze 15 min sau peste noapte. Minim 10 zile. Iar ziua aplica tratament de la Farmec cu vitamina b5.

| wolder a răspuns:

Le dai cu ulei de ricin

| scully a răspuns:

Aplică ulei de ricin cu puțină vată pe unghii după ce le-ai înmuiat un pic în apă caldă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de migdale, avocado, argan, masline ( orice ulei mai gras ) tinut la microunde pana se face fierbinte si aplicat pe unghii cu o pensula ajuta mult la intarirea unghiilor, o sa le simti imediat foarte tari. Pentru exfoliere eu am folosit cu succes tratamentul farmec cu vitamina b5 m dar e musai sa folosesti si ulei ca sa ai unghiile si cuticulele hidratante pentru ca usuca rau tratamentul asta. happy

| Imstrong a răspuns:

Bună, Maria!
Păi eu știu că poți folosi zeama de lămâie, adică eu am folosit-o și știu ce zic, le întărește și le dă o strălucire naturală. Tot ce trebuie să fac e să pui zeamă de lămâie in ceva si sa tii unghiile acolo pentru 5 minute, poți să repeți operațiunea cand mai ai timp.

Alt truc poate fi și fixativul, aplici pe unghii și strălucesc + că le întărește.

Apropo, mai poți folosi și tratamentele pentru unghii de la Avon/Oriflame.

Sper ca te-am ajutat, astept funda. Pa, pa :*

| 03Didy03C a răspuns:

Ciao!
Intaritor de unghii, AVON.
E super ca lumea.
Bafta!

| anaaandr17 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa le tii in gelatina, am incercat si s-au intarit destul de repede, apeleaza la solutiile naturiste..Ai doua avantaje:nu folosesti produse care iti pot dauna si economisesti si bani.Mai poti gasi si aici: https://www.google.ro/......tps?/webhp :):*

| Violetta69 a răspuns:

Eu pentru asta folosesc 2 tratamente pentru unghii: Regetis si Farmec. Le-am luat de la farmacie si sunt ieftine. Poti cauta pe internet despre ele. Pup. kiss

| Ioanarri a răspuns:

Lămâia conține multe vitamine și ajuta la creșterea unghiilor mari și sănătoase și mai poți folosi întăritor de unghi incolor.

| ancaraluca a răspuns:

Acceiasi problema am avut-o si eu cu unghiile si tocmai de aceeia iti recomand sa folosesti cu incredere uleiul de unghii de la Avon. Rezultate garantate!