| hortensia a întrebat:

Cum as putea sa ma fac bruneta fara sa folosesc vopsea sau sampon colorant din ala? Caut o metoda naturala...

Răspuns Câştigător
| gearbox a răspuns:

Naturala? Parerea mea e sa pui accent pe ce ai acum, schimbatul culorii e un moft, nu-ti distruge parul pentru ca nici un "tratament" fie el babesc sau mai modern nu e garantat 100%. Poate e bun pentru fir dar poate dauna pielii capului si/sau radacinii parului si ai sa regreti.

11 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este ceai Henna Kina sau Henna, nu stiu cum ii zice sigur (natural)
Are si culoare neagra si rosie si castanie.
vezi mai jos, pe forum, cum se foloseste
http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=369&st=80

eileen
| eileen a răspuns:

Cu frunze de urzici, frunze de nuci...

Bula
| Bula a răspuns:

De ce sa te vopsesti?
Mai degraba fa-ti o frizura eleganta, care ti se asorteaza, care-ti place si tie, si celor din anturajul tau! Poate sa faca minuni!

assiris
| assiris a răspuns:

Femeile din dorinta de a fi "altfel" sunt capabile la orice, fara sa-si dea seama ca narural este mai bine, eventual cu mici corectii insesizabile. Uite la Marinela Nitu ce buzoaie si-a tras, acum e buna de speriat copiii ca sa fie cuminti. Nici Elena Basescu nu-i mai atragatoare cu buza a la Angelina Jolie (multe fete s-au prostit ca sa arate ca Angelina si parca au "buza de iepure" acum)

| emilica95 a răspuns:

Si pentru roscat?

| stefybx a răspuns:

Daca doresti sa-ti nuantezi parul mai inchis foloseste frunze de nuc, dar daca esti blonda atunci n-o sa obtii o nuanta prea inchisa poate un maroniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O peruca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta, ai cale lunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi blonda, si eu as vrea sa ma transform in bruneta... din mai multe motive, unul e inteligenta ...si tot asa, natural, adica sa ma rad in cap si sa ma rog sa-mi creasca par brunet...pentru. ca daca m-as vopsi, ar fi inteligenta artificiala, sfatul meu este sa te razi in cap, si sa pui mana sa citesti ceva cartsi, nu te sfii, intra intr-o biblioteca si iesi de acolo cand ai devorat toate cartsile, apoi asteapta linistit acasa, va iesi par brunet... daca nu, ia-o de la capat cu urmatoarea biblioteca...

| gearbox a răspuns:

Naturala? Parerea mea e sa pui accent pe ce ai acum, schimbatul culorii e un moft, nu-ti distruge parul pt k nici un "tratament" fie el babesc sau mai modern nu e garantat 100%. Poate e bun pt fir dar poate dauna pielii capului si/sau radacinii parului si ai sa regreti.

| flori_2586 a răspuns:

Eu stiam de frunzele de nuci pentru brunet. dar pentru roscat?
si la ce ajuta urzicile .adica ce culoare obtii?