| ElenaErika a întrebat:

Pentru cei care au suvite. Sunt bruneta si vreau sa imi fac o suvita putin mai mare, intr-o culoare care sa iese in evidenta...albastru, portocaliu, mov...Ce e bine sa folosesc, vopsea sau spray colorant pentru par? As dori un link de unde as putea gasi ceva care sa fie eficient. Dau funda+vot

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca la inceput cu albastu de metil sau violet de gentiana, uite aici cum se aplica:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/12/cum-sa-ne-vopsim-cu-vilolet-de.html

| ElenaErika explică (pentru KellyGreen):

Chiar functioneaza ca chestiile astea? ...nu iti afecteaza ca nimic parul'?

| KellyGreen a răspuns (pentru ElenaErika):

Buna!
Da, functioneaza. link-ul pe care ti l-am dat este de pe blog-ul meu, acel post este scris de mine. Nu iti afecteaza cu nimic parul.

| AikkoxD a răspuns:

Dacă eşti brunetă, spray-ul e aproape invizibil. Trebuie să ţi-l decolorezi şi abia apoi să vopseşti şuviţa respectivă.
Ţi-aş recomanda să o faci albastră, şi eu sunt brunetă şi se vedea genial. Dar vezi că e greu de întreţinut.
Dacă vrei să se cureţe repede: roşu castelani/violet de genţiană/ albastru de metil (găseşti în răspunsurile mele cum se aplică, detaliat).
Nuanţator nu recomand.
Vopsea permanentă:
Http://vopseapepar.wordpress.com/
http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSELE-PAR/

| ammona a răspuns:

Eu iti recomand sa cauti aici http://www.pisica-neagra.ro - eu le tot folosesc de vreo 2-3 ani si sunt incantata...dar atentie sunt semipermanente, in functie de cum o ingrijesti, culoarea dureaza intre o luna si doua.

| ElenaErika explică:

Multumesc:*

| Bondarel99 a răspuns:

Cu spray nu se va vedea nimic pentru ca parul tau e prea inchis la culoare si tot din aceasta cauza nu va merge sa folosesti albastu de metil sau violet de gentiana fara decolorare in prealabil.

| Uza a răspuns:

Du-te la un salon!
Si eu credeam ca imi pot face singura acasa suvite dar nu am reusit. Si la salon, doamnele de acolo sunt profesioniste, au la indemana toate solutiile de care au nevoie.
Esti bruneta, mai intai trebuie sa iti decolorezi acea suvita de par si dupa aplici celelalte culori.
Daca poti sa te duci la un salon foarte profesionist, o sa iti faca niste suvite impecabilehappy
Bafta!