| MikishorDulcyka a întrebat:

Cum as putea sa ma machiez incat sa nu fie foarte strident si sa nu se vada la scoala?

Răspuns Câştigător
| Amy_9098 a răspuns:

Hihappyun fond de ten crema care sa nu se vada ca faina pe tine ci doar sa iti acopere problemele fetei, un balsam de buze, un glos sau un ruj nude.Acum se poarta fardurile de culoarea piersicii si crede-ma ca merg si pentru scoalahappyFundita?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La varsta ta, cred ca nu e nevoie! Fii cat mai naturala.O sa vina timpul sa te machezi foarte mult, ca sa acoperi ridurile!

| AnnePlatt a răspuns:

Putin fond de ten,balsam de buze sau strugurel,putin rimel,iar daca vrei sa te machiezi si pe pleoape te poti da cu un crem, bej, roz pal(culori deschise) sper ca te-am ajutat!

| clody83 a răspuns:

Ce parere ai: http://www.mujer.ro/machiaj-pentru-scoala suficient de soft? :)

| cristinna23 a răspuns:

Poti sa machiezi -nude adica fond de ten, blush, luciu de buze/ruj si rimel

| iraida84 a răspuns:

Putin mascara,eventual un fard de pleoape mai deschis(alb, maro deschis, roz deschis.etc)si pe buze ori gloss ori balsam.(Balsamul e preferabil din ala cu capsuni, pentru ca are si un miros nemaipomenit si mai are un pic de culoare roz). bafta

| Yoana a răspuns:

Ai putea sa te dai cu rimel si fond de ten. Eu zic ca este de ajunshappy

| EvellineDub a răspuns:

Aplica doar un strat subtire de fond de ten, rimel si balsam de buze.E destul de discret si adecvat pentru scoala.:*

| adryanaony a răspuns:

E suficient sa te dai cu rimel. eventual fond de ten si pudra. nu are rost sa folosesti prea multe produse pentru machiaj mai ales daca nu iti sunt necesare, pentru ca iti pot imbatrani tenul! e mult mai ok sa fii naturala!

| winterkinder a răspuns:

E suficient sa dai un search pe YouTube: "back to school make up".