| roxxutzzz a întrebat:

Cum as putea sa ma machiez vara asta?big grin

niste poze ceva?big grin

9 răspunsuri:
| laviniaerg a răspuns:

Vara asta se anunta a fi una super hot! asa ca iti recomand sa nu iti incarci tenul cu prea multe si eventual machiaza-te cat mai natural, cu nuante apropiate de piele big grin bafta:*

| lala178 a răspuns:

Incearca sa nu folosesti fondul de ten, deoarece ii da tenului aspectul acela lucios, transpirat, foarte inestetic.
Foloseste rimel rezistent la apa, evita folosirea creionului de ochi, nu vrei sa ti se scurga.
Incearca un machiaj natural, care sa nu-ti incarce fata.

| Miha a răspuns:

Pai ai putea sa incerci p youtube(dar vei gasi in engleza)
acolo iti arata de ce ai nevoie cum sa incepi si cum sa termini;)
de exemplu
http://www.youtube.com/results?search_query=summer+makeup&aq=1

si iti alegi tu d acolo:P
succes

| gux2 a răspuns:

Strident. Eu mi-am cumparat cool girl revista si acolo mereu au modele de make-over is super.

| Danyella94 a răspuns:

Vara este recomandat sa folosesti doar putin rimel si gloss. nu iti incarca pielea cu fond de ten, pudra, fard de pleoape deoarece vara riscul de infectii este mai mare din cauza caldurii. incearca sa fii cat mai naturala si tenul tau iti va multumii pup