| eu_2619 a întrebat:

Cum as putea sa scap de o alunita care e mica si zici ca e desenata, adica m arefer la faptul ca nu pot sa o rup deoarece parca e desenata.Deci cum as putea sa scap? Sau macar sa nu se mai vada deloc.

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Daca ai probleme cu alunitele in afara sa le maschezi nu prea poti face altceva. Poti merge sa ti'o cauterizeze cu electrocauter la dermatolog.

In rest, o lasi in pace.

| Yang a răspuns:

In nici un caz sa nu o rupi sau sa zgarii in locul respectiv! ai idee cat de periculoase pot fi? stii ce e aia alunita? mergi la doctor iar printr-o mica sedinta dureaza 5 minute cu un laser se rezolva

| sbk a răspuns:

Ce ai sa rupi alunitele? Faci cancer de piele, pana si doctorilor le e frica sa le scoata prin operatia ca apoi sa nu faca pacientu cancer si tu le rupi? Ai zilele numarate.

| biabianca a răspuns:

Du`te la dermatolog./ nu face asta singura straight face

| deyutza_6928 a răspuns:

Poi nu prea poti poate daca iti dai cu foarte mult fond de ten sa iti faci operatie. Cam asa ar fi.

| laalaa a răspuns:

Du-te la un doctor si el iti va zice cum vei scapa de alunite
da nu o rupe, nu rupe de fapt nicio alunita poti face cancer de pielestraight face
take carehappy

| geo23 a răspuns:

Din cate stiu eu cu alunitele e mai dificil in sensul ca nu trebuie intervenit asupra lor.