| ORGiGii_6359 a întrebat:

Cum dispar petele post cosuri? si cosurile
Funda si vot

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| Lacoste a răspuns:

Petele dispar de la sine in 5-6 luni, pentru mai bune rezultate foloseste o crema cu extract de galbenele, in ceea ce priveste acneea atunci adreseaza-te unui dermatolog, el iti va prescrie tratamentul potrivit tenului tau.

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Poti folosi sapun cu sulf este foarte bun si ieftin

| TheSundărSitaara a răspuns:

Cicatricile de dupa acnee se atenueaza cu microdermabraziune.
Roseata asta ar putea fi diateza rozacee. Cel mai bine mergi la un dermatolog. Pana atunci evita caldura, statul la soare, mancarurile fierbinti si prea condimentate, eforturile fizice excesive.
Incearca cremele Cleanance K sau Sebium AKN (le gasesti in farmacii) si o data pe saptamana fa-ti un gomaj. Nu le stoarce cu unghiile pentru ca daca ai predispozitie la rozacee ai s-o agravezi.