| Iuliana096 a întrebat:

Cum fac sa-mi aleg fondul de ten potrivit dintr-o revista? Imi vine greu sa ma orientez dupa culoare pusa acolo, uneori nici nu corespunde si patesc mereu la fel, ajung sa-mi iau un fond de ten mai deschis decat culoarea pielii mele si nu-mi place. Voi cum procedati cand va alegeti fondul de ten dintr-o revista si nu l-ati mai incercat pana acum ca sa stiti nuanta potrivita?

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sincer niciodata nu imi aleg fondul de ten, corectorul, anticercanul etc din reviste.
Nuantele nu prea corespund, cel mai bine te duci si incerci fondul de ten pe mana si il iei cu o nuanta mai deshisa decat cea potrivita pentu mana pentu ca poti incerca si tu sa vezi ca pe mana ai piele mai bronzata decat pe fata.

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine cumperi dintr-un magazin unde poti testa, asa esti sigura ca ai facut cea mai buna alegere.