| Helper004 a întrebat:

Cum fac sa scaap de cearcane? Merge tratamentul acela cu cartofi? Pls puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Sunt multe soluţii. Poţi folosi felii de cartof,de castravete,pliculeţe cu ceai negru,comprese cu ceai de muşeţel,infuzie de trandafiri, infuzie de mărar. Însă, pe mine întotdeauna m-a ajutat cel mai mult gheaţa.Practic,masezi fiecare cearcăn cu o jumătate de cub de gheaţă până se topeşte de tot dimineaţa şi seara. Rezultatele se văd din prima saptamana.
Baftă!

4 răspunsuri:
| ileana_5795 a răspuns:

Pai incearca-l si tu si dup-aia ne spui si noua daca a functionat, ce te costa? Si da, probabli ar trebui sa te odihnesti. Si prin asta nu inteleg sa te culci la 5 dim si sa dormi pana la 4 dupamiaza. Dormi la ore rezonabile si nu sta toata ziua in fata televizorului si a calculatorului.big grin

| ZuZaaa_4119 a răspuns:

Si eu am aceeasi probleme cu cearcanele! crying Cred ca ar trebui sa ne culcam mai devreme! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cearcanele batele vina :-L , nici eu nu le suport si cum remediile naturale nu prea functioneaza m'am gandit sa le camuflez .
Corectoare Avon , Orifflame , Astor , Rimel , Maxfactor , L'oreal , pe toate le''am avut , ma gandeam sa il cumpar pe cel de la Benefit , acela sub forma de pasta . Dar m'am oprit la L'oreal , corectoru imi sta aruncat prin frigider , nu il mai folosesc de 2 saptamani .
Am inceput sa folosesc fardu mat de la seventeen pe post de corector , si a mers , nici nu se mai vad cearcanele si partea cea mai buna machiaju nu este distrus pentru ca acest fard rezista 15 ore perfect , mai mult nu stiu pentru ca nu am rabdare sa il urmaresc mai mult :) .
Uite aici mai multe indicatii despre aplicarea lui : http://didiglamour.blogspot.com/......-stay.html .

Eu m'am gandit sa le depigmentez , si folosesc unitone 4 , sa iti zic sincer am cam oprit tratamentu deci nu am de ce sa zic ca vad rezultate . Ar fi o solutie depigmentarea deci .
Cremele pentru cearcane [ niciodata anti pentru ca anti inseamna ca nu exista problema ] sunt bune , mentin hidratarea pielii si in 3 luni se vede un rezultat dar trebuie sa fie si crema de " firma " . Deci nu te increde in nivea , gardier , gerovital etc .

Nu aplica niciodata crema in exces pentru ca iti " arzi " pielea , nici decum nu maresti sau grabesti eficienta produsului .
Cand te demachiezi rimelul il indepartezi cu apa si nu freci zona ochilor ci doar tamponezi usor pana la indepartare .
Crema o aplici seara in sensul acelor de ceasornic , ai grija ca la 11 sa dormi pentru ca atunci incepe procesul de refacere al celuleor , nu stiu foarte multe despre acest subiect ca nu m'am documentat am citit doar intr'o revista .

Spor la treaba :)) .

| catanel10 a răspuns:

Poate ar trebui sa te odihnesti mai multhappy