| Byscu a întrebat:

Vreau si eu un remediu pentru cearcane ..am incercat cu cartofihappy dar nu prea mergelaughing Fundawinking

Răspuns Câştigător
| z0zoLLe a răspuns:

Eu am incercat cu castraveti...si a dat rezultate in foarte putin timp.Dar depinde si de tenul fiecarei persoane.Eu iti recomand sa incerci! E bun si pentru restul fetei.Iti pregatesti cateva feliute de castraveti si incepi sa le plmbi pe fata, pana incep sa se usuce.La fel si sub ochi, unde poti rupe acea felie pentru a curge mai mult suc:D. Uite aici si alte sfaturi:;) http://www.flu.ro/articole/Frumusete_si_dieta/Cum_sa_scapi_de_cearcane.html

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa dai o geana pe-aici,
http://www.divahair.ro/......_sub_ochi.
In speranta ca ti-am fost de folos, te pup!

| Angelaaa a răspuns:

Eu am incercat cu gheata. Dimineata cand ma trezeam, in 2 pungute mici puneam separat cate un cub de gheata. Dupa tineam pe cearcane cat rezistam sau pana se topea gheata si cearcanele imi dispareau.

| MysteryAnn a răspuns:

Iti recomand sa incerci cu felii de castravete lasate 5 minute in congelator sau pur si simplu iti faci o infuzie de ceai(preferabil tei, galbenele, catina) il lasi la racit si inmoi cateva discuri demachiante pe care le lasi cateva minute la frigider sau congelator.Le aplici pe ochi si stai intins pe spate cateva minute. Sper ca ti-am fost de folos! Mult succes!