| SharlenaGeorgiana a întrebat:

Cum imi fac vreo 2-3 suvite albastre acasa?
plus ca nu gasesc vopsea albastra...
funditakiss

Răspuns Câştigător
| Nirvana a răspuns:

Albastru de metil e cel mai bun. Poti incerca si violet digentian. Pe parul uscat aplici solutia, lasi un timp pentru actionare si dupa aceea iti clatesti bine parul. Gasesti informatii mai detaliate pe amicul Goagal.

6 răspunsuri:
| smilerz19 a răspuns:

Vopsea albastra se gaseste la profesionisti sau la coafor.
Dar nu stiu daca la coafor o vinde doar asa sau trebuie sa te vopsesti la ei.
Spray-ul este un mod foarte eficient, mai ales ca se poate spala daca nu iti place. Dar ai grija ca suvitele alea vopsite o sa se intareasca si o sa ai o senzatie cam neplacuta.
Mai este acel sampon.
Eu, in timpul scolii imi faceam cu marker-ul. Pentru ca eu sunt blonda si se vede bine aproape orice culoare. Si nu strica parul.
Succes!

| ASPLiacy a răspuns:

Sau cu rimel de par.winking

| ASPLiacy a răspuns:

Eu am albastru, violet si aramiu.

| lor3danna a răspuns:

Cu albastru de metil...se curata la vreo 3 spalari...

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Iti iei sprey din ala de colorat parul si te i le faci big grin

| alisaaa a răspuns:

Sau iti faci cu albastru de metil :p, se gaseste in farmacii, dar vezi ca nu tine f multe zile.