| cleo123456 a întrebat:

Cum imi pot face parul cret? fara placa sau ondulator!

6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Taie un material in fasii subtiri apoi ruleaza suvita de par cum doresti tu(ca grosime), le lasi o ora si-ti vor iesi super.
Bafta!

| wolder a răspuns:

Bigudiuri
ondulatie permanenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul sa fie uscat natural sau cu feonul 70%
1. Il impletesti intr-o coada si il lasi cateva ore (coada simpla sau spic daca vrei ondulare cat mai aproape de radacina)
2. Alegi mai multe suvite, si le impletesti fiecare separat. Cu cat suvita e mai subtire cu atat mai creti va fi parul. Le lasi iar cateva ore sau peste noapte.
3. Cu bigudiuri - la fel, cu cat sunt mai mici cu atat mai cret va fi
4. Iti faci mai multe cocuri in par prinse cu elastic sau agrafe. Spre ex 4 lateral, unu in fata altul la mijloc, unul in spate. Stai asa cateva ore pana se usuca bine parul.

| Gamerita a răspuns:

Bigudiuri :3

| roxy24 a răspuns:

Dupa ce iti speli parul, impleteste-ti o coada spic si lasa-l vreo 7 ore. Apoi cand il despletesti il usuci si va sta cret.

| Bulinutaaa a răspuns:

Ti`l tapezi big grin... FUNDITA? puppy dog eyes