| هوراس a întrebat:

Cum îngrijesc părul dat cu placa?

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

În primul rând, să ai o placă bună. Apoi, produse pentru protecţie termică. Nu mizerii d'alea de la Avon, ci produse profesionale. Scumpe, dar bune. Întotdeauna să aplici protecţie înainte de ondulat, îndreptat, uscat.
Printre altele, fă-ţi o mască de păr săptămânal, un ou crud + o lingură de ulei de măsline, dai pe păr, ţii 1-2 ore şi apoi te speli normal. Tunde vârfurile (1-2 cm) la fiecare 3-4 luni.
Pont: când îndrepţi o şuviţă, nu trece cu placa mai mult de 2 ori peste ea, şi ai grijă ca atunci când treci a doua oară, şuviţa să nu fie încă fierbinte, să fie rece, dacă mă-nţelegi.