| BaaBoule a întrebat:

Cum mama naibi sa fac sa fiu mai femininaa? laughing

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

In primul rand, incearca sa te exprimi ceva mai frumos, fara sa vorbesti urat sau sa injuri. Zambeste mereu si poarta-te frumos cu cei din jurul tau. Machiajul nu trebuie sa fie strident: gloss sau ruj, putin blush, rimel si putin fond de ten sau crema coloranta. La ocazii: creion de ochi si putin fard de pleoape. Da-te cu oja in nuante tari sau deschise. Piaptana-ti parul zilnic si ai grija de el sa arate cat de cat bine. Poarta rochii, deoarece rochia este o piesa vestimentara importanta in garderoba unei fete/femei. Mai trebuie sa ai si o pozitie corecta a corpului: stai dreapta, trage-ti umerii in spate si tine capul sus. Nu uita sa fii tu insati si sa pari naturala. Cumpara revista Bravo Girl numarul prezent, deoarece vei gasi un articol despre feminitate. Sper ca te-am ajutat!

| Valisha18 a răspuns:

Feminitatea este punctul forte al doamnelor. Deci invata sa te comporti ca o doamna. happy In primul rand, vocabularul! Incearca sa te comporti matur si ai grija cu ce te imbraci! Incerca sa folosesti un deodorant parfumat si accesorii finute. Si nu uita nici de maniere, indiferent despre ce e vorba! Poti incerca sa-ti alegi un model si sa-l respecti. De fiecare data, gandeste-te ce ar face ea/el.winking

| Rockart a răspuns:

În primul rând, învaţă să te exprimi.

| nomoretears1111 a răspuns:

Pentru inceput, poti sa nu mai injuri ca un birjar.