| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate "masca" un barbat nasul mare?

Răspuns Câştigător
| Jojiza a răspuns:

Cu alte calitati, bineinteles.

7 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

E greu sa-l maschezii dar se poate de ex cu o freza potrivita. Daca ai un nas mare si un par lung lipit de cap nasul iese si mai mult in evidenta.Trebuie sa iti faci o freza potrivita daca nu ai deja una.O alta tehnica ar fi machiajun dar sunt convinsa ca nu esti incantat de idee :)) Nu vorbesc de machias gen rimel, fard, ruj etc ci de o tehnica numita ''contouring'' care implica trasara unor umbre cu ajutorul machiajului.http://www.youtube.com/watch?v=vMhQOCBYxrs
daca vrei, te poti duce la orice salon unde executa machiaje si cel/cea de acolo te va ajuta daca iti explici ce vrei.;)

| ICPreda a răspuns:

Salut!

O regula simpla a machiajului spune sa iti aplici fond de ten o culoare putin mai deschisa nuantei pielii tale, de la baza nasului pana la varf, se intinde bine dar nu aplica si pe nari ( partile laterale ale nasului ). Acest truc ajuta putin! Si o tunsoare fancy ajuta, iti lasi parul sa creasca, mai ales bretonul si abordezi diferite stiluri de a-l aranja. Interventia chirurgicala ar fi o posibilitate.
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi frumoasa!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

CU BARBĂ, d'oh!
Dacă ai barbă automat atenţia se mută asupra ei, şi astfel se creează iluzia de nas mai mic sau nu atât de proeminent.

| Lynnfield a răspuns:

Nu mai minţi!

| TheCuTeGirl a răspuns:

Pai tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai gandesti cum sa il maschezi si sa accentuezi, infrumusetezi alte lucruri care sa faca fetele sa uite de nănău
spre exemplu, fa-ti o freza super misto, gen : http://www.google.ro/......tp?/imgres fetele adora asta ..imbraca-te genial, camasa pantaloni negri sau visinii, tenisi etc, conteaza si sa nu ai cosuri, daca ai sprancenele prea groase mai scoate si padurice, apoi..hm, pafrumeaza-te. fetelor le plac baietii care miros bine :">, fi tu insuti, fi amuzant.s anul-ti pese ce zic altii de nasul tau. iar daca chiar iti pasa, ti-am dat niste sfaturi mai sus;) mascheaza-l accentuand alte lucruri super la tine..astfel vei fi un magnet de femei :) bafta!
Ps. FUNDA?:d

| Deusaa a răspuns:

Nu cred ca se poate face asa ceva. sfatul meu e sa ai incredere in tine si sa te accepti in primul rand tu pe tine asa cum esti. astfel te vor accepta si ceilalti.