| xBiscuite a întrebat:

Cum pot invata sa fac spagatul happy? FUNDA

6 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Te poti inscrie la un curs special de stretching, unde iti poti dezvolta flexibilitatea si poti sa faci si spagatul. Trebuie sa fii sub privirile unui antrenor pentru asa ceva ca nu cumva sa faci vreo miscare gresita si sa faci vreo intindere sau sa iti rupi ceva. Detaliat, cam asa se face spagatul : http://www.youtube.com/watch?v=dnMv4dxGgp8 Succes!

| LolaLollita a răspuns:

Exerseaza zilnichappy incearca sa te fortezi cate putin mereu.

| tigrutacrinuta a răspuns:

Trebuie sa devii mai elastic

| ZuZuDuDu a răspuns:

Este foarte mult de lucru si daca treci de o anumita varsta deja este in zadar! Poti sa incepi sa faci exercitii fizice in fiecare zi pentru incalzire, apoi incerci sa te lasi cat mai mult azi un pic maine un pic si tot asa o sa vezi ca merge! Sau alta metoda este sa te apese cineva pe picioare este o metoda dureroasa si tirana din partea mea dar da roade asa faceau niste prieteni la dansuri! Bafta!

| AuroraRM a răspuns:

Simplu de tot, te asezi in spagat si faci balansari chiar privind TV-ul sau pur si simplu, si asa de cite mai multe ori posibil, rezultatul se va vedea foarte curind, eu asa m-am invatat happy

| Vally20 a răspuns:

Tekwendoul)te va ajuta*daca vei incepe sa il practici))o sa faci spagatul pe toate partilee*