Întrebare recomandată | Dream5096 a întrebat:

Cum pot pot preveni exfolierea unghiilor?

3 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Inainte sa te dai cu lac colorat, dai lac incolor de la kallos, intareste si nici nu se mai exfoliaza unghia.

| BiuL a răspuns:

In primul rand taieti-le foarte scurte ca sa elimini partea exfoliata si renunta o saptamana la oja, foloseste tratament c vitamina B5 de la Farmesc zilnic si baga-ti unghiile in putin ulei de masline incalzit si tine-le vreo 10 minute tot asa zilnic, apoi poti apela la tratamentele astea odata pe saptamana.

| XanthiaSin a răspuns:

Eu am folosit un tratament pentru exfolierea unghiilor de la Avon. Trebuie doar sa te dai in fiecare zi timp de o saptamana cu el pe unghiibatting eyelashes
La mine a mers si sunt foarte multumita de rezultathappy