| membrugirl2010 a întrebat:

Cum pot sa indepartez o guma de mestecat de pe pantaloni? pusa marti...
funda

8 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Guma se scoate cu gheata

roag-o pe mama ta sa te ajute

vei avea un rezultat bun :*

| bellekamms a răspuns:

Pune un cub de gheata pe guma de mestecat si cand se intareste guma, se dezlipeste f usor.Succes!

| Florentina_7104 a răspuns:

Poti pune seara pantalonii intr-o punga si ii pui in congelator. Dimineata scoti punga si vei vedea ca guma va iesi foarte repede de pe pantaloni. Sper ca tiam fos de ajutor.:*

| ioana1704 a răspuns:

Ai 3 variante :
1. sa pui pantalonii in congelator si apoi sa dezlipesti guma
2. cu ceai de foarfeca
3. cu alti pantaloni

| Hassel a răspuns:

Cu spirt sau cu gheata si apoi cu spirtwinking

| madalina3005 a răspuns:

Daca stii ca pe vremuri cand se scria cu stilou cu cerneala in loc de pix, se gaseau si sugative. Eu mi-am de vreo doua ori guma de mestecat de pe pantaloni asa: am pus sugativa peste guma si fierul de calcat incins peste sugativa. Guma se topea si intra in sugativa. Acum totul depinde daca ai sugativa sau daca se mai gaseste in librarii.

| philips a răspuns:

Cu un cater happy

| ciucanca41 a răspuns:

Baga pantalonii in congelator in o punga tinei vreo 2 -3 ore dupa care freacvai cu apa rece