| ioanapantea a întrebat:

Cum pot sa ma machez sa para ochii mai mari?

7 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.
Contureaza-ti partea de jos o ochiului cu creion alb sau da-te cu machiaj alb sidefat in colturile interne ale ochiului. Aplica rimel si pe genele de jos.

| Paulla a răspuns:

Dermatograful şi conturarea umbrelor creeaza magia ochilor mari.
http://www.youtube.com/watch?v=CJ2_6X3GnJk
http://www.youtube.com/watch?v=75NCOuQprwU

| Kissy123 a răspuns:

Daca folosesti dermatograful, asa cum s-a mai spus, vad, doar in partea de sus a ochiului, sa nu incercuiesti ochiul este o.ca. Poti sa dai impresia unei prelungiri a ochilor aplicand fardul in continuarea pleoapelor spre tampla. Fardul poate fi deschis la culoare si daca se poate nu maro. Culoarea fardului nu poate fi aceiasi cu a ochilor (exceptie facand ochii verzi, dar nu ma intreba de ce. Am citit si eu o carte de cosmetica). Poate altii iti vor da sfaturi mai competente. Oricum sunt carti de cosmetica la orice biblioteca. Poate afli ceva nou citindu-le

| iubita_7132 a răspuns:

Foloseste un rimel cu efect de alungire si volum, un fard de pleoape deschis la culoare de preferat alb si un luciu de buze roz deschis...si nu uita de fond de ten si putina pudra... pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti un pumn, si se umfla si se si machiaza...big grin

| clau96 a răspuns:

Machez?laughing Doamne!,, Romana e multe si e grele "