| anonimaaa01 a întrebat:

Cum sa fac sa para ca am ochii mari? Multumesc anticipat! :*

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la un salon sa-ti faca un machiaj corespunzator, eventual si o noua tunsoare, dar eu sunt sigur ca tu esti deja o frumusica asa cum esti acum.

| miTzuliK93 a răspuns:

Make-Up.

| anonimaaa01 explică (pentru miTzuliK93):

Imi poti da tu un tutorial bun? happy

| miTzuliK93 a răspuns (pentru anonimaaa01):

Mnah, nu cred, dar raspunsul asta e sigur. Sunt baiat, nu am treaba cu lucrurile de genul (prefer naturaletea). :D

Totusi poti scrie pe google ceva de genul: "make-up for bigger eyes". O sa gasesti cate tutoriale vrei. Uite, de exemplu asta: https://www.youtube.com/watch?v=FehIiocR2Vc. Si e cotat foarte bine video-ul: peste 2 milioane de vizualizari si peste 3 sferturi sunt like-uri. Deci e ceva bun. Uita-te! :P

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Da-te cu negru pe langa pleoape. Ca si Piratul din Caraibe.winking

| ElGreco21600 a răspuns:

Am o colega care si-a cumpărat niste lentile de contact, si pare ca are ochii mai mari. Plus un machiaj bun, asian-like, o sa dai impresia ca ai ochii mai mariwinking

| ElGreco21600 a răspuns:

Asian-like ma refer gen desenele alea pe care le au ei. Eu nu pot sa iti dau un tutorial din păcate, dac cu siguranta, daca dai cosplay makeup sau cv de genul o sa gasesti unul bun.

| Daria9700 a răspuns:

Eu iti sugerez sa folosesti un fard perlat(nu sidefat)preferabil de culorile:crem, roz-auriu sau gri deschis. Poti la fel de bine sa folosesti un creion alb cu care sa te dai pe linia interna a ochiului si ca sa arate si mai bine sa te dai cu doua straturi de rimel(cel mai bun este mascara) dar merge si cu oricare altul...iar daca ai, nu strica sa folosesti si un intorcator de gene. Poti combina toate cele 3 tehnici sau poti folosi doar cate una! :* :*