| AlexDinBrasov a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri? Ceva idei de măşti sau ceva home made :*

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Trec de la sine, mai ales ca esti la pubertate! Esti la pubertate nu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista un tratament simplu si foarte eficace impotriva cosurilor la pubertate:
Zilnic se mananca cate o bucata de DROJDIE PROASPAT, cat varful degetului mare.
Se consuma dimineata, preferabil pe nemancte, timp de 2-3 saptamani.

| Alicia9 a răspuns:

Alex, probabil ești la pubertate. iar cu timpul îți vor dispărea, deși s-ar putea să-ți rămână câteva semne, mai ales dacă le "storci".
Și eu am, și mă duc lună de lună la o femeie care mi le stoarce, dar îmi închide porii, și mă dă cu creme și soluții făcute de ea acasă, și nu mi rămân semne. Iar peste câteva săptămâni am o piele foarte fină, fără coșuri.
Du-te la un magazin, și cumpără-ți "Lara cu Aloe Vera". Crede-mă, le usucă și functionează.
Îți mai recomand și un consult dermatologic... dacă ai foarte multe și apar în fiecare zi... poate fi ceva bazat pe stres.
Adică eu am fost și la dermatolog, și mi-a spus că coșurile se formează și atunci când ești stresat! De aceea mi-a spus să nu pun foarte mult stres în tot ceea ce fac, și s-o las mai moale.Mi-a mai zis că nu-i nimic grav, a zis că e vârsta mea și e normal să ai coșuri.(am 14 ani), mi-a spus că o să-mi treacă ele. Deci nu-ți face griji.

Te pup.O zi bunăă!