| lorenalory a întrebat:

Cum pot sa scot in evidenta ochii caprui?

Răspuns Câştigător
| lavi2864 a răspuns:

Buna! Nuantele cele mai recomandate pentru ochii caprui sunt movul,verdele, lila, etc...Pt machiajul de zi poti folosi nuante de bej sau piersicuta. poti sa ti-i pui in evidenta si conturandu-ti ochii cu un eyeliner soft blackwinking Sper ca ti-am fost de folos! bafta!:*

6 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Poti sa iti pui neoane. Ochii caprui ies si ei in evidenta, nu trebuie sa faci nimic.

| Evolution a răspuns:

La fiecare persoană care trece pe stradă, te holbezi la ea, faţă în faţă dupa spui că ai crezut altceva, după fugi laughing

| FuNnIeSt a răspuns:

Culorile care potrivesc ochilor caprui sunt :Verde-olive, Verde smarald, Galben tare, Roz-piersica, Auriu, Maro-teracota, Bordo, Kaki, Bleu, Albastru intens, Galben inchis, Orange pal si Bronz.
Ai putea folosi si tusul, care scoate in evidenta orice culoare a ochiului. Sper ca te-am ajutat ceva ceva.
Ciao

| scumpilici_8459 a răspuns:

depinde si de forma ochilor.dar poti folosi farduri de culoare mov sau albastru si apoi poti aplica creion negru de ochi si rimel cu efect de gene false(max factor) pentru ai accentua mai tare

http://4.bp.blogspot.com/......styles.jpg

funda?

| scumpilici_8459 a răspuns:

Poza aceea e singura care am gasit-o dar nu arata chiar asa...
uite si poza aceasta http://1.bp.blogspot.com/......ake+up.jpg

nu numai ca iti scoate ochii in evidenta dar este si un machiaj foarte frumos si de invidiat;)

| anamarian22 a răspuns:

Daca ai ochii caprui, nuantele calde de albastru si maro, gri albastrui, auriu, purpuriu sau violet sunt cea mai buna alegere. Mai mult chiar, poti folosi combinatii de doua sau trei nuante de culoare care sa iti puna in valoare si mai bine nuanta ochilor.
http://www.lyla.ro/......rticol.php