| cocco a întrebat:

Cum pot scapa de celulita dp picioare?:-s

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O alimentaţie săracă în grăsimi, mişcare multă şi împachetări cu creme termice anticelulitice.
Pa, pa.

| Cσσкiє a răspuns:

Se beau multe lichide ( peste 2 litri pe zi ).
Zilnic se bea o cană cu infuzie de păpădie. Se pun 1-2 linguriţe de plantă uscată la o cană de apă fierbinte, se lasă 10 minute, se strecoară, apoi se adaugă o felie de lămâie şi se bea infuzia neîndulcită.
Reţeta 2
Se fierb teci de fasole, turiţă mare, "trei fraţi pătraţi", rădăcină de brusture, frunze de mesteacăn. Se consumă 250ml cu 30 de minute înaintea meselor principale.
Reţetă 3
Extern se pot face comprese cu decoct sau tinctura din vetrice şi cimbrişor în părţi egale.
Reţeta 4
Salată anti-celulitică : doi pumni de frunze tinere de păpădie, înainte ca planta să înflorească, se stropesc cu un sos preparat din două linguri de ulei de măsline şi o lingură de zeamă de lămâie, puţină apă rece şi sare. Frunzele de păpădie se pot combina cu frunze de măcriş, ceapă verde, usturoi verde sau mărar.
Reţeta 5
Masajul energic, făcut pe zonele afectate cu un unguent de iederă şi coada-calului. Acest unguent se găseşte în magazinele şi farmaciile naturiste. Se fac zilnic minimum 15 minute de masaj energic cu acest unguent, cu puternice efecte anticelulitice. Mult succes! O zi bună! Sigur va fi mai bună decât e a mea sadsad

| Marii a răspuns:

Mananca mai putine grasimi si fa sport. happy

| Ana a răspuns:

Fa multa miscare si mananca sanatos.

| t0xic1girl a răspuns:

-sport
-impachetari cu ciocolata
-o dieta

| caramelO a răspuns:

In primul rand, pentru a scapa de celulita, elimina excesul de grasimi pe care il acumulezi din alimente. O dieta anti-celulita consta in consumarea de fructe, legume si cereale integrale. Renunta la alimentele prajite si cele de la fast-food si nu uita: consuma cel putin 2 l de apa pe zi. Obisnuieste-te sa consumi carnea la gratar si cat mai multe supe. Renunta la dulciuri, la alcool, la cafea si la sucurile carbogazoase. o dieta anti-celulita te va ajuta sa iti mentii sanatatea si te va ajuta sa scapi si de kilogramele in plus. Multi experti recomanda folosirea cafelei macinate si a altor produse ce contin cofeina pantru folosirea ca exfoliant natural util in eliminarea celulitei. Faptul ca aceste produse sunt grunjoase ajuta la exfolierea pielii, dupa cum am mai spus, iar cofeina este absorbita in piele, stimuland celulele sa elimine grasimea in exces.

Poti aplica o cantitate suficienta de cafea macinata (incalzita) pe zonele unde celulita este vizibila, apoi impacheteaza zona in folie de plastic si asteapta 10 minute. Sau, poti combina cafeaua macinata cu o crema hidratanta si maseaza zona cu probleme folosind acest amestec timp de cel putin 1 minut. Dupa ce timpul a expirat, curata zona sub dus, cu apa calduta.

Multe creme anticelulita de pe piata folosesc drept ingredient principal cafeaua, tocmai datorita eficientei sale.

| meeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Prima dat aminteles cum pot scapa de picioare
laughing) laughing

| roxana_6765 a răspuns:

Sunt multe modalitati dar una eficace e:alearga minim o ora pe zi, vei avea rezultate...