| diana_6879 a întrebat:

Cum pot scapa de petele rosii ramase dupa acnee. va rog mult sa imi ziceti un remediu pe care l-ati incercat si care v-a fost voua de ajutor plzzz
FUNDA si pentru puncte negre si pistrui daca se poate FUNDA

Răspuns Câştigător
| Hanna_2770 a răspuns:

Pentru pete si cosuri folosesc corector de la Avon[apox 10 lei]. pentru puncte negre em incercat o gramada de lucruri. si eu am probleme cu elesad pentru pistrui nu prea stiu ca fie ceva. stiu doar ca expunerea la soare face sa apara si mai multi, dar nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme, sunt dragutibig grin

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Retin-a. Il gasesti in magazine; e aproximativ 20 de lei si trebuie folosit in fiecare seara dupa o crema hidratanta. Daca nu ai urme multe si mari intr-o luna, maaxim 2 esti ca noua.
Crema asta actioneaza ca si un peeling facut acasa, si mult mai putin nociv. Adica ia incet incet cate un strat de piele jos de pe fata si regenereaza altul sub [ o piele noua deci fara impuritati ]
Important la crema asta : musai seara inainte de a te da cu el trebuie o crema hidratanta
Si mai important : in fiecare dimineata inainte sa pleci de acasa sa te dai cu o crema fotoprotectoare [ puternica ]. Crema asta iti face rau [ pete ] daca e folosita primavara/vara fara o protectiehee hee

| aleebuditza a răspuns:

Aa pai alea raman daca te dai cu fond de ten big grinbig grin aa pentru puncetele negre am avut si eu dar m-am dat cu o crema.sta cum se numea...aa da -->>Clearskin si mie in 3 saptamani pentru ca m-am dat zi de zi zi de zi miau disparut.winking te puup si ai grija cu elewinking