| diana_6879 a întrebat:

Am o prietena si a zis ca daca nu scapa de pistrui, puncte negre si cosuri mici care nu mai pot fi stoarse si semne rosii ramase de la cosuri o sa se sinucida. nu stiu niciun remediu va rogg mult sa ma ajutati cu raspunsuri folositoare dau FUNDA dar va rog dati-mi remedii cat mai multe si eficiente

Răspuns Câştigător
| scump3tea a răspuns:

De pistrui nu o sa scape niciodata,tu fii alaturi de ea si spune-i ca ea e frumoase in felul ei,indrumo spre placerea vietii! Cosuri si puncte negre,asa e virsta ce sa-i faci,explica-i,si daca vrea sa scape la moment de el incearca cu boroplus,sau zineryt. ZINERYT e cel mai bun,cumparail tu, si va fi cel mai scump cadou cand isi va vedea fata fara cosuri.Dar de pistrui cum am spus e genetic, medicul a spus ca de ei nu scapi niciodata.Si daca ii esti cea mai buna prietena fii alaturi de ea.Sint unii baieti la care le plac fetele cu pistrui.Nu trebuie sa o lais, fii alaturi de ea. Funda?

3 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Eu folosesc produse de la dody shop sunt foarte bune chiar daca unele sunt mai scumpe. Uite eu de exemplu am un gel de curatare cu ceai verde parca sau de plante si dupa o saptamana se cunoaste diferenta cosurile se usuca, roseata trece iar punctele dispar. Trebuie sa te speli de 3 ori in fiecare zi dar daca vezi ca ti-a mai trecut sa nu te opresti din folosit, folosestel ca sapunul in fiecare zi

| seby005 a răspuns:

Sa mearga la un salon, efect garantat.

| carmenushaa a răspuns:

Si eu am avut si inca ma mai chinui cu cosurile.cam aceeasi problema am si eu,,, dupa ce le storc imi raman semne,, sau se fac mai mari si au si puroi...am folosit tot felul de tratamente si mai rau faceam pana am inceput sa ma dau in fiecare zi cu ulei de masline pe fata si iti face tenul mai fin si am mai scapat si de cosuri,,ideea este sa le lase in pace si sa nu le mai stoarca sau cel mai bine pentru ea este sa se duca la un dermatolog,,,dar la unul particular pentru ca astia de la stat isi bat joc,, si zinerytul este foarte bun dar dupa o perioada devii imun la tratament...dar cel mai bine ar fi sa se duca la farmacie si sa cumpere zineryt iar daca nu ii prieste tratamentul sa se duca la un dermatolog iar de pistrui nu ai cum sa scapi,, am auzit ca sunt niste tratamente pentru ele creme cica dar nu sunt bune!