| Puf a întrebat:

Cum sa fac sa aiba parul mai mult volum si sa stea bine mereu fara sa folosesc fixativ?big grin

9 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Cea mai buna metoda daca iti intinzi parul sau na cand faci baie macar, deci 1. daca ti-l intinzi intindetil cu capul in jos, revine la loc si foarte foarte aranjat si cu volum 2.cand faci baie, la fel, iti usuci parul il usuci cu capul in jos, dar dupa aia trebuie sa til aranjezi, eu imi intind parul destul de des si am parul filat si nu mai trebuie sa mi-l aranjez, metoda asta o foloseam cand eram la scoala si in 2-3 minute parul meu era superb, daca ai placa te sfatuiesc sa faci asa nu-ti trebuie nici fixativ nici alte produse, daca nu tapat, dar tii se face urat parul, bafta

| Madalina1455684 a răspuns:

Dupa ce faci baie bagati mana intr-o anumita parte a capului prinde o bucata de par ridical putin tine-l asa si da cu uscatoru pana se usca calumea, apoi fa asa in fiecare parte a capului dorita.Bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

Foloseste spuma pentru par e super si ti va sta umflat[volum] citeva zile pina te vei spala din nou

| Saya_1767 a răspuns:

Tapeaza parul, dupa care foloseste spray-uri gliss sau sunsilk, sau si mai bine syoss, speciale pentru asta.Sti tuwinking

| pisicutzaa a răspuns:

Incearca sa il piaptani dupa ce faci baie si usuca-l cu capul in jos pentru obtinerea volumului si atunci sigur va sta bine dar daca nu il vrei cu prea mult volum si vrei sa il stapanesti un pic baga un pic de spuma si intinde-o bine pe par de la radacina spre varf si atunci chiar ca va arata bine si cu volum si cu firele rebele stapanite dar atentie la ce spuma folosesti incearca sa iti iei una care nu incarca

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Foloseshte un Shampon cu volum si un balsam de par care iti prieshte si de care ai...

Tapeazal fara fixati.
poti si cu placa sau cu un simplu pieptene:d

| Pupily92 a răspuns:

Cauta sampoane cu extra volum. :)

http://images.chemistdirect.co.uk/......_39249.jpg

| aleCsandrra a răspuns:

Iata cateva lucruri de care ar trebui sa tineti cont daca vrei sa ai un par cu fir subtire si vrei mai mult volum:
- nu folosi balsam pentru ca va face parul greoi
-vopsirea folosind nuantele potrivit pot da iluzia de volum
-samponul pentru volum ajuta intr-adevar
-si samponul pentru par uscat da mai mult volum parului subtire
-un bun uscator de par cu 1800 wati poate face diferenta in adevaratul sens al cuvantului
Atunci cand vine vorba de uscarea parului cu foehn-ul nu folosi peria pentru ca vei obtine efectul invers. In loc, ridica usor suvite de par si usca-le.
Bineinteles ca unul dintre lucrurile importante este purtarea unei tunsori potrivite atat tipului de par cat si formei fetei, si care sa va dea mai mult volum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma usuc cu capul in jos, deci firul de par se usuca in directia opusa si e ca si cum te-ai coafa