| Bâldâbâc22 a întrebat:

Salut, am parul moale si de obicei folosesc fixativ ca să stea ridicat pentru ca altfel sta pleoștit. As vrea sa folosesc altceva în afară de fixativ pentru ca de pe o zi pe alta ma fastacesc în somn si mi se încurcă ai devine uleios etc. Ar merge cu spuma? Ca să îi dea să volum si peurma doar un strop de fixativ?

Răspuns Câştigător
| Ioyo a răspuns:

Poti sta cu parul in jos cand il usuci si poti incerca masti naturale, poti sa iti pui in par un ou intreg il bati si il aplici pe par, il lasi pe par cat vrei poti si 30de minute, o ora, mai mult si poti sa iti clatesti parul cu ceai de menta, pui 10-15pliculete la un litru de apa si cand fierbe opresti focul, trebuie la foc mic.O sa iti cresca parul, nu o sa se mai ingrase repede, o sa il faca mai puternic.Trebuie sa faci asta de fiecare data cand te speli pe par.Si foloseste doua sampoane o data te speli cu unu o data cu altul sa nu ti se obisnuiasca parul.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai incercat diverse sampoane pentru volum? Si nu folosesti balsam, decat eventual pe varfuri.

| asdfq a răspuns:

Sampoanele pentru volum nu au efect. Daca incerci spuma nu are sens sa folosesti si fixativ deoarece exista si spuma cu efect de fixare. Mai poti incerca si cu ceara si apoi sa ii dai cu foarte putin fixativ. Ai putea incerca sa iti usuci parul stand cu capul in jos[si asta ajuta la volum]