| kisulea a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai am tenul gras, si sa rosesc tare de la caldura sau de la emotii, imi creeaza un aspect care ma intimideaza...

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Mda...stiu cum e...si eu am tenul gras. Spala-te dimineata pe fata si de cate ori simti ca ti se ingrasa. Daca nu esti acasa, poti folosi servetele umede. Cele de bebelusi sunt cele mai bune, parerea mea. laughing Eu numai sapun de bebe folosesc, mai ales pentru fata.
Si in legatura cu caldura.te poti da cu protectie solara si evita sa te dai cu fond te ten vara! Pentru ca iti vei inrautati situatia. Si nu uita sa te hidratezi. Apa ajuta foarte mult pielea happy

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Pentru tenul gras, incearca sa nu mai consume in exces alimente grase, bea multa apa, spala-ti tenul de 2 ori pe zi(dimineata si seara).iar celelalte 2 chestii nu ai ce sa le faci.trebuie sa te stapanesti pe tine, nu poti sa stapanesti emotiile

| Taduic a răspuns:

Te speli de 3 ori pe zi. Cel puțin cât încă mai e cald pe-afară, propuneți ca de fiecare dată când te duci la baie să faci un duș (nu neapărat duș, udă-te pe corp).
Btw, îți propui, știm bine că nu o să faci așa de fiecare dată.