| T30D0RA a întrebat:

Cum sa fac sa nu mi se mai "stranga" fardul de pleoape pe ochi?

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Stii cum ma machiez eu?straight face Si nu imi trebuie farduri de firma. si nu se strang pe pleoapa toata noaptea... ma machiez cu un batisor de ureche de care mai intai il umezesc in gurabig grinlaughing si apoi iau pe el fard si apoi aplic pe pleoapawinking

15 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Presupun ca e un fard cremos de aceea se strage. ca ca nu se mai stranga poti folosi pudrabig grin

| T30D0RA explică:

De calitate? E de la Oriflame. thinking

| psiholoaga a răspuns:

Da-ti cu putina crema sau fond de ten pe pleoapa inainte sa aplici fardul. Ai grija sa nu pui in exces, ca se strange cu totul.

| Seline a răspuns:

Cum a spus si sweety, folosesti baza de machiaj, de obicei e un fard mai cremos.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă ai creion dermatograf(eyeliner) la culoarea fardului, încearcă să colorezi pleoapa cu acesta şi să aplici apoi tuşele de fard peste creion, eu aşa procedez şi fardul rezistă. Oricum, din când în când trebuie să te controlezi în oglindă, repari cu un şerveţel dacă e nevoie, îl întinzi şi-l uniformizezi din nou.

| dynasmile21 a răspuns:

Buna! big grin sweety are dreptate da-te prima data cu o baza special creeat pentru pleoape ( eyeshadow primer- in engleza, poate asa va scrie pe produse daca vrei sa-ti cumperi). In general aceasta baza formeaza o "bariera" intre pleoape si fard, deci fardul rezista mai mult. Pe piata din Romania se gaseste mai greu( asa am observat eu), dar pe net sigur gasesti happy

| sweety_2724 a răspuns:

Foloseste baza de machiaj. Fixeaza machiajul si nu permite sa se" stranga".

| dragalasica a răspuns:

Pai asta nu se poate intampla decat daca ai produse proaste.deci iti trebuie ceva natural(de la firme mari)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l schimbi laughing ia altul...nu e de calitate si de aia se strange asa cum zici tubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general fetele pe care le stiu si si-au luat de la oriflame s-au plans de el ca nu e bun... apai nu stiu thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un truc.inainte sa aplici fardul umezeste un pic pensula. v. a rezista mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti cumperi unul de firma normala

Răspuns utilizator avertizat
| emmypunk a răspuns:

Uite un truc.inainte sa aplici umezeste pensula. v. a rezista mai mult asa