| Benyamin173 a întrebat:

Cum sa imi fac parul cret acasa? Nu am părul exagerat de mare dar este mediu si sunt baiat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Incearca sa folosesti trucul cu betisorul de frigaruie si placa. Ia un betisor de frigaruie (sau orice betisor mai lung de lemn, o pensula) infasoara cate o suvita mica pe el si apoi apasa cu placa de cateva ori peste par, dar ia suvite cat mai mici. Apoi, daca vrei sa parul sa fie mai voluminos, ia cate o suvita in parte si imparte-o in mai multe suvite sau treci cu mana prin par de cateva ori. Poti incerca si cu paie sau staniol dar daca nu ai parul mai lung o sa se desprinda. Eu mereu mi-l fac cu betisoare si imi rezista cret cateva zile bune si se vede super frumos.

| Benyamin173 explică (pentru Francesca1102):

O sa incerc, mulțumesc!rolling on the floor

4 răspunsuri:
| Eiwhwbsbd a răspuns:

Ai putea încerca o mască pentru incretire a parului
De la kallos parcă

| Benyamin173 explică (pentru Eiwhwbsbd):

Ok,multumesc!

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Benyamin173):

Cu plăcere