| Anutza_Ana_1996 a întrebat:

Cum sa imi fac parul sa creasca mai repede? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Rosie017 a răspuns:

Am si eu pot spune aceeasi obsesie ca si tine. laughing Acum nu stiu cat de mare este parul tau, il ai mediu sau lung?
Eu pun in aplicare urmatoarele:
1. Dupa samponare, masez timp de 4-5 minute scalpul usor.
2. Adoooor impletiturile, mi-l impletesc in toate modurile posibile, ma uit pe tutoriale si diferite modele si imi creez propriul stil!happy
3. Il prind deseori mai ales cand stau pe-acasa, uneori dorm si noaptea cu el prins. Daca te doare scalpul, atunci nu este problema daca nu poti DORMI cu el. Il tii ziua.
4. Folosesc de asemenea un sampon de la Londa, pentru regenare, astfel incat sa nu mai fiu nevoita sa imi tund din varfuri. Se spune ca nu e bine sa te speli cu acelasi sampon mereu, sa-l mai schimbi din cand in cand dar ai grija la ingrediente!
Asta e, sper ca ti-am fost de ajutor.:*

5 răspunsuri:
| Anutza_Ana_1996 explică:

Chiar functioneaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

Da.La mine a funcţionat.

| catalina1989 a răspuns:

Buna! Poti cumpara vitamine care ajuta la cresterea parului! In legatura cu impletitul, daca il tii impletit e mai protejat si nu se deterioreaza si creste mai repede, insa vred ca vitaminele te-ar ajuta mai mult!

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru catalina1989):

Multumesc >big grin

| catalina1989 a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

Cu placere! Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy