| Dantte a întrebat:

Cum sa imi fac parul sa creasca mai repede? Vreau remedii naturieste si ieftine. Fundaa

Răspuns Câştigător
| Lorena123456789 a răspuns:

3 remedii naturale care sunt mai bune decat cele de la farmacie:1. Cea mai simpla si mai la indemana metoda naturala pentru cresterea parului se gaseste chiar in bucataria ta. Este vorba despre otetul de mere, desi nu ne-am fi gandit niciodata ca acest ingredient pe care de obicei il folosim in salate va ajuta parul sa creasca mai repede.

Otetul este facut din merele fara samburi si nu este distilat, iar in acest fel mineralele si enzimele sunt pastrate si pot stimula cresterea parului.
2. Un alt ingredient minune care se gaseste in bucataria ta si de care nu stiai ca iti ajuta parul, este uleiul de masline. Chiar daca grecii il foloseau pentru a avea o piele hidratata si tonifiata, se pare ca noi il putem folosi pentru a grabi cresterea parului.
3. Poti de asemenea sa folosesti uleiul care se obtine din semintele de in. Uneori parul nu mai creste pentru exista cateva probleme in circulatia sangelui.

Pentru a trata astfel de probleme, aplica uleiul din semintele de in timp de 3 minute sau chiar mai mult pe toata suprafata scalpului si maseaza toata zona. Lasa-l apoi inca 30 de minute ca sa aiba timp sa se absoarba, iar apoi spala parul.
3. Poti de asemenea sa folosesti uleiul care se obtine din semintele de in. Uneori parul nu mai creste pentru exista cateva probleme in circulatia sangelui.

Pentru a trata astfel de probleme, aplica uleiul din semintele de in timp de 3 minute sau chiar mai mult pe toata suprafata scalpului si maseaza toata zona. Lasa-l apoi inca 30 de minute ca sa aiba timp sa se absoarba, iar apoi spala parul.
3. Poti de asemenea sa folosesti uleiul care se obtine din semintele de in. Uneori parul nu mai creste pentru exista cateva probleme in circulatia sangelui.

Pentru a trata astfel de probleme, aplica uleiul din semintele de in timp de 3 minute sau chiar mai mult pe toata suprafata scalpului si maseaza toata zona. Lasa-l apoi inca 30 de minute ca sa aiba timp sa se absoarba, iar apoi spala parul.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Ulei de ricin

| Vennuss a răspuns:

Ceaiul de rozmarin ste extraordinar, recomand rozmarinul planta cumparat direct din piata, nu deja in plicuri de ceai.
Incearca sa cumperi planta naturala, fa ceai apoi cu un tub cu varful ascutit iti torni la radacina parului, astepti cateva oe apoi te speli cu sampon!

Apropo incearca si bere!

| Denisuk21 a răspuns:

Te poti duce la plafar sau farmacie sa cauti un sampon pentru stimularea cresterii parului.