| Ssssmokin a întrebat:

Cum sa imi fac parul sa se modeleze mai usor fara placa sau feon? As vrea sa m-il fac genul asta http://trend4man.blogspot.ro/2014/03/the-pompadour-is-al l-time-classic.html

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai acel gen e facut si cu placa, si cu feonul, dar si cu fixativ sau gel. Altfel nu ai cum.

| Ssssmokin explică (pentru LaLaura):

Si alt tip de freza?

| LaLaura a răspuns (pentru Ssssmokin):

In generale "frezele" necesita placa si fixativ sau gel. Ca altfel nu ai cum sa le faci ( parul nu e constuit sa stea intr-o freza, de la mama natura, din pacate).

| Ssssmokin explică (pentru LaLaura):

Ok am inteles.Dar am incercat si cu fixativ si nu sta iar cu gel am inteles ca este pentru par scurt.

| LaLaura a răspuns (pentru Ssssmokin):

Ia un fixativ mai mult sau da-te mai mult cu el. ( nu are cum sa nu stea cu fixativul - iti face parul sarma).