| Ana_6759 a întrebat:

Cum sa imi vopsesc parul cu coji de nuc? E addevarat ca obtin negru? ( pe par blond inchis). Daca stiti cum sa obtin negru nu ezitati sa imi spuneti! Mersi.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

N-o sa-ti iasa parul negru, daca-l ai blond inchis. Poti fierbe tu o galeata de coji de nuca-n apa, ca tot nu-ti iese negru-negru.
Plantele dau o nuanta, o tenta dar nu acopera complet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar se inchide nuanta si la spalare se duce happy. Poti folosi henna daca nu vrei sa-l degradezi.

| Morphie a răspuns:

Nu e corect spus vopsit... iti inchide nuanta. Faci un ceai din frunze de nuc, nu din coji si te clatesti cu acel ceai. Si mai e o metoda, cu infuzii. nu se ajunge chiar la negru, dar se inchide vizibil.

| Ana_6759 explică:

Am incercat toate astea, dar aproape ca nu se vede deloc sad