| iasmy a întrebat:

Cum sa ma fac cu creion negru la ochi? de fiecare data sau ma manjesc, sau lacrimez, sau nu conturez drept.help mehappyplsss

6 răspunsuri:
| cristina93 a răspuns:

Si eu folosesc creion negru, la inceput poti lacrima, dar pana la urma te obisnuiest. Cand te machiezi, nu te grabi. Ai spus ca lacrimezi, poti folosi un creion rezistent la apa, ca sa nu te mai majesti, pentru ca se intide, iar dupa ce te obisuesti foloseste unul normal, ca sa poti sa te demachezi mai usor. Iti spun cum ma machiez eu,, poate iti va folosi:
1. Ma dau cu creion, pe pleoapa superioara
2. Ingros marginile (la rotund)
3. Ma dau putin si jos, de la margine pana la mujlocul ochiului, iar cealalta jumatate cu alb
4. In interiorul pleoapei de jos dau de asemenea cu alb
5. La sfarsit, ma dau cu rimel, imi fac genele cat de lungi pot.
Si incearca sa "exersezi", stii cum se spune: Repetitia este mama invataturii! Dar nu repeta exagerat de mult, ca sa nu iti iriti ochii
Succes big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa eram si eu la inceput, ma gadila laughing
Dar cu timpul o sa inveti si cel mai bine e sa incepi sa dai usor si de la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu reusesc sa ma dau pe pleoapa de sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok iti dau o idee.si eu am avut aceeasi problema. prima data m-a facut MY BFF si se enerva ca inchideam ochiul si se intindea creionul. uite incearca sa te dai acasa nu cand iesi undeva etc
. incepe sa dai in partea de jos mai intai incet cate putin, nu trebuie sa te pai tot odata. ok dupa asta date cu niste fard putin negru sau mov sau ce culoare vrei jos, dar putin ii va da o nuanta de misteriozitate. dupa mine nu te da si sus vei parea prea rockeritza sau emo kid. date cu putin rimel niste gloss niste blash si gt.sau uite altceva date cu creion alb si sus si jos u fard alb si cu blash roz si cu gloss incolor dar cu sclipire .pup.add gyrl_mysterious ca sa mai vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tree sa stii big grin

ca de nu stii e ghinion peace sign

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu una ma dau chiar in ochi si n-am ke sa-ti spunblushing eu ma da pe chestia aia linia aia cred ca aa trebuie sa te dai nu pe deasupra okiului