| Crissy9Sweet a întrebat:

Vreau sa imi conturez ochii cu un creion negru de ochi, dar mi-e frica cand va trebui sa ma dau jos. Nu stiu exact cum trebuie sa ma dau acolo si mi-e frica sa nu mi-l bag din greseala in ochi? Imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Tragi de pleoapa de jos uşor şi trasezi cu creionul. Ca să nu-ţi lăcrimeze ochii, te uiţi în jos sau în lateral. Aşa e la început, o să-ţi fie teamă, dar te obişnuieşti repede. Ca să te dai sus, pe pleoapa interioară, procedezi la fel, doar că tragi în sus. Conturarea pe interior micşorează vizibil ochii, deci ai grijă, dacă ai ochii mici, nu încerca. N-o să-ţi stea bine.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite aici o demonstrație: http://www.youtube.com/watch?v=LOUXuUIgVb0
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Nu e deloc complicat-trage putin pe pleoapa inferioara si contureaza cu atentie pe linia apei.

| minodorika a răspuns:

....incearca usor eu nici nu mi-am dat seama prima oara cand mi-am conturat ochii e foarte usor nu iti fie frica...:*

| xoxo03 a răspuns:

Avaii! laughing e foarte simplu. Nu te doare oh go on... Nici atunci cand te speli nu te doare... Sau daca ti-l bagi in ochi din greseala nu o sa patesti nimic oh go on