| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma machiez daca am ochii caprui? Nu vreau ceva exagerat. Vreau doar sa-mi iasa ochii in evidenta. Sunt putin mai inchisi la culoare.

Răspuns Câştigător
| Roshketz a răspuns:

Daca sunt inchisi la culoare, evita sa ii incarci. Un fard de pleoape deschis la culoare (roz, ghi deschis, sau combinatii de culori deschise) si un rimel pentru volum (eu folosesc COLLOSAL de la Maybeline) ar fi ideale. Poti folsi si un strat foarte subtire de pudra, cu un ton mai deschisa decat nuanta tenului tau, astfel luminandu-ti fata. Si nu folosi creion dermatograf. Iti incarca ochii si nu da bine. Sper sa-ti fi fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| AdeeLinee a răspuns:

Pentru machiajul ochilor caprui ai o gama variata de nuante dintre care poti alege. Cel mai mare avantaj al ochilor caprui este ca in ceea ce priveste machiajul, poti opta pentru diverse tipuri de machiaj si nuante si vei obtine un machiaj incredibil.marele avantaj al ochilor caprui este ca sunt compatibili cu foarte multe nuante de machiaj.
Poti folosii culori pastelate(alb,roz,lila,crem, gri deschis, etc) si le poti combina intre ele asa cum vrei si ai sa vezi ce machiaj frumos si finut vei avea:*. foloseste un rimel si un creion tot in nuante pastelate si deschise.Se vede foarte frumos

| Mihaela a răspuns:

Salut! Si eu am ochii caprui, si ma machiez cu dermatograf negru[ pe jos] - dermatorgaf de la avon, rimel tot de la avon, si fard de pleoape tot de la avon, culoare gen nude, crem cu auriu asa. Sper ca te-am ajutat! Pa-pa si succes la make-up!

| aDDa_4644 a răspuns:

Foloseste un creion de ochii alb pentru ati parea ochii mai mari,incearca fondul de ten(nu foarte mult)nu ti-as recomanda pudra,deoarece dauneaza mai mult tenului de asemenea cum spune si adelina un fard alb,gri deschis, roz deschis(pal), bleu:d ff frumos te pupppp:*