| Twist a întrebat:

Cum sa'mi fac parul sa stea intins mai mult timp? Am plaaca de la Philips si mi-am luat si solutie pentru placa de la syoss.Si nu sta intins mult, se infoaie.Am parul ondulat dar nu foarte mult si am colege care isi intind parul, unele avandu'l ondulat ca al meu si le rezista si mai multe zile. Mi'a rezistat doar dupa ce m; am tuns dar mi la indreptat coafeza. Aveti vreun sfat:-

2 răspunsuri:
| briquette a răspuns:

Totul depinde de placa happy si eu aveam fix aceeasi problema cu vechea mea placa romington, de jumatate de an insa mi-am luat respect de la rowenta, am dat mai multi bani dar merita, ma tine si 2 zile

| MirunaElena a răspuns:

Depinde si de placa, si de cum te indrepti. Poti incerca si cu fixativ, pulverizat de la distanta. Nu apela la sampon sau balsam pentru par drept pentru ca efectele sunt inverse! Despre solutie nu stiu ce sa zic, nu am mai auzit pana acum de asa ceva, sincerlaughing. De asemenea, dupa baie, te poti usca cu peria rotativa, pentru o indreptare relativa, apoi cu placa. Multa bafta :*