| AndreeaPisi12 a întrebat:

Cum sa-mi indrept parul natural fara placa?!
Eu am parul drept dar il vreau si mai drept...
Dau Funda!winking

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa te speli separat dus-cap. Eu de obicei imi tin capul aplecat in cada si asa ma spal si am vazut ca atunci cand procedez asa sta ceva mai drept si aranjat (Eu il am destul de ondulat natural).
IAr ceva ce ma ajuta, sa schimb samponul sau balsamul constant. Facand baie pe cap de 2-3 ori pe saptamana, incerc dupa aproximativ 3 saptamani sa schimb ori samponul ori balsamul, la firma ma refer.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta https://www.amazon.com/......_pc_tf_til tag=viralhairstyl-20&linkCode=w00&linkId=TGTDL4K7E4KI7EGZ&creativeASIN=B00WDPV4UA
Sau cu keratina. Exista diferite samponuri pe care scrie keratina. Succes, sper ca te-am ajutat

| Dintrebare a răspuns:

Dupa ce il speli, cu peria si uscatorul de par

| aCek1ng a răspuns:

Aici ai mai multe metode explicate :)
http://www.divahair.ro/......fara_placa

| queenoffuckingeverything a răspuns:

In primul rand, atunci cand te speli pe cap, incearca sa folosesti balsam de par. Chiar daca unele coafeze spun ca balsamul este pentru descalcirea parului, el este pentru revitalizare si facerea firului de par mai puternic. Ai griji sa te dai cu el Numai la varfuri, nu si la radacina.
Atunci cand il usuci, usuca-l cu capul in jos. Ai grija ca dupa aceea sa folosesti un produs profesional care te ajuta sa iti til parul drept.
Astea sunt Mickle truck pe care le folosesc eu. Sper ca ti-am fost de folos!