| medlygrey a întrebat:

Cum sa scap de acnee in conditii casnice? Nu pot spune ca nu am loc viu pe fata, dar oricum am cosuri pe frunte si puncte negre pe nas sad P.S. Am incercat produse de tipul Clean and Clear si m-au ajutat, dar lunar imi tot apar cosuri.

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Daca ai mentionat casnice, tin sa iti spun ca vodca e de ajutor, actioneaza de mai bine decat produsele de genul pe care le-ai mentionat, pur si simplu il pui pe o bucata de vata si il intinzi pe fata ca pe un toner. Si daca nu vrei vodca, poti incerca o lotiune tonica antiacneica cu busuioc de la Cosmetic Plant, chestia aia e geniala, iti "scoate" cosurile afara si previne aparitia altora, pe mine m-a ajutat si vreau sa o cumpar din nou.

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

De 4 ani am cosuri si am mers la dermato, am folosit aproape orice, am dat bani grei, nu stiu ce sa mai fac.

conditii casnice:

lamaia ca usuca
ceai de musetel
gheata pentru roseata

citeste si aici

http://deearockon.blogspot.com/2014/04/sfaturi-pentru-acnee.html

| roland2948 a răspuns:

Cel mai bun produs este Zynerit. Spun din propria experienta.Este foarte eficient impotriva acneei doar putin cam scump.

| Nikolaus a răspuns:

Frate si mie si am eu an incercat produsul ala si degeaba. Punctele negre le spargi si dispar crede-ma. Asa se fac(o sa te doara dar dispar si nu reapar). Cat despre cosuri eu am incercat zeci de produse si trecea o zi doua si dupa iar apareau. Eu am inceput sa cred ca nu le poti face nimic si ele o sa treaca cu varsta.