| Cristinaaaaaaa a întrebat:

Cum sa scap de punctele negre happy? Am pe nas...Am incercat sa stau pe aburi, am folosit tot felul de creme, am fost si la cosmetica si am facut un tratament. As vrea cateva metode naturale :d Funda :*

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

EU chiar azi mi-am facut o masca din un albus de ou si malai de porumb.E foarte buna, tenul e mai ferm iar punctele negre dispar.Mie mereu imi da rezultate!

6 răspunsuri:
| Cătălinaa12 a răspuns:

Am auzit la cineva. o reteta de genu : 2 oua. batute cu o lingura de malai! Sper sa mearga. nu are efecte adverse. deci poti incerca! Funda?

| ioana_5848 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. am incercat tot felul de chestii dar nu mi-au trecut. incearca totusi asta: un albus de ou il bati spuma dupa care adaugi faina de porumb pana obtii o masca solida. intinde-o pe zona in care ai punctele negre apoi asteapta pana se usuca(se face ca o scoarta). asta o sa iti curete tenul si o sa ia din punctele negre. dar actiunea e de scurta durata. deci trebuie folosita cat mai des. bafta!

| MadisonMDX a răspuns:

Depinde de pielea tha, eu si prietenele mele am incercat o masca din gelatina+ lapte, e foarte simplu, iei un pahar de plastic, pui o lingura de gelatina si o limgura de lapte, le amesteci si le pui la cuptorul cu microunde 10 secunde apoi pui amestecul in zonele unde sunt punctele negre. La mine s-au luat cateva puncet negre, ti-am zis ca depinde de piele, poate la tine va avea un rezultat mai bun. Bafta!winking

| miki_9255 a răspuns:

Hey.am avut si eu problema asta si inca o mai am cat de cat.depinde si de varsta daca esti inca la pubertate e normal pana se stabilizeaza glandele.eu am folosit malaiul ud.te freci cu el in zonele cu puncte negre.dar se cam irita pielea daca e sensibila.la cosmetica ar fi trebuit sa iti spuna ceva. daca nu mergi la un dermatolog e imposibil sa nu iti dea ceva.eu am o masca pentru curatare cu granule mici de la avon clearskin si masti pentru fata o gramada.mastile sunt foarte bune.sunt unele exfoliante si unele normale pe care le clatesti.sunt pentru diferite tenuri.planet spa se numesc.sunt putin mai scumpe dar merita...astea au fost bune pentru mine de astea iti spun.sunt o multime si in supermarket citeste doar ce scrie si pentru ce tip de ten sunt indicate.la inceput nu curata 100% pentru ca nu patrunde bine dar dupa 2 3 utilizari deja se vede schimbarea tenul e luminat.mai bine nu mai folosesti creme decat cand aplici fondul de ten sau rar pentru hidratare :* poti sa incerci si lotiunile tonice dar cele fara alcool daca ai pielea sensibila.eu ma iritam si mi se inrosea fata de la cele cu alcool :*

| GabrielusRacing a răspuns:

Cu acid de baterie pus pe un betigas de urechi.baterie de masina!

| Alexandrapop_5864 a răspuns:

Da ti cu crema clearsil o poti cumpara de la farmacii costa doar 25 lei sh e foarte buna actioneaza foarte bine