| WithoutName123456789 a întrebat:

Cum sa scap rapid de petele ramase de la cosuri? Dau funda! big grin

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cu crema de galbenele, iar daca petele sunt destul de multe si vizbile poti sa faci un peeling.

| frostxtq a răspuns:

Fondul de ten face mai mult rau pielii decat bine. Astupa porii si impiedica pielea sa respire ceea ce duce la formarea mai multor cosuri.
Sucul de lamaie este un remediu excelent pentru a scapa de petele de la cosuri, petele de soare si decolorarea pistruilor.
Trebuie tamponata pielea de doua ori pe zi cu o discheta imbibata in suc de lamaie, lasi sa actioneze 10-15 minute si clatesti cu apa calda. Daca ai tenul sensibil si pielea incepe sa se usuce, aplica doar odata pe zi si pe urma ai grija sa aplici si crema hidratanta.

P.S. Acest remediu l-am incercat pe propria mea piele si a dat rezultate foarte bune.

| LifeIsColour a răspuns:

Hei,poti incerca sa folosesti zeama de lamaie,este foarte buna pentru ten si lupta impotriva petelor si a cicatricelor lasate de acnee. De asemenea,poti cumpara o masca exfolianta de la farmacie, va ajuta la regenerarea tenului si respectiv la disparitia petelor.O ultima optiune ar fi sa mergi la medicul dermatolog( cea mai buna optiune, dupa parerea mea) si astfel iti va fi recomandata o crema, in functie de cat de grava este problema ta cu petele, iar aceasta cu siguranta iti va aduce rezultate intr-un timp destul de scurthappy. Sper ca te-am ajutat.

| Lorde92 a răspuns:

Foloseste niste corectori de culoare, care se gasesc la Sephora. Daca petele de pe piele sunt foarte vizibile se aleg corectori cu densitate mai mare, daca petele sunt putin vizibile se pot acoperi cu acei corectori cu densitate slaba, foarte aproape de nuanta pielii.

| luga a răspuns:

Cu fond de ten happy

| Nobody11111 a răspuns:

Poti sa incerci sa le acoperi cu un baton corector pana dispar ele, alta metoda nu stiu

| Ionela_Iony_2000 a răspuns:

Incearca crema de galbenele. happy

| ValenTinna23 a răspuns:

Eu am spuma de curatare de la Avon din gama Clearskin care este foarte buna. Reduce cosurile si scapi de pete! Recomand din toata inima.

| catabosseu a răspuns:

Cu fond de ten