| rihanna7865 a întrebat:

Cum scap de petele rosii ramase de la cosuri vat mai rapid?crying( va rog sa ma ajutati ca nu le mai suport...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ele nu trec în doi timpi și trei mișcări!
Trebuie să ai răbdare, aplică cremă hidratantă pe bază de vitamina A/alantoină/vitamina E.
Vor ceda cu timpul.
Pa, pa.

| didicriss a răspuns:

Creme cicatrizante, ar fi bun si un peeling sa scapi de pielea uscata si multa rabdare...un sfat: inainte sa te dai cu crema sau sa te machezi sau asa ceva incearca sa-ti cureti tenul cu spirt...usuca cosurile si curata bine tenul

| didicriss a răspuns:

Foloseste o crema pa baza de tataneasa...o gasesti in plafare

Răspuns utilizator avertizat
| Helena08 a răspuns:

Buna!
Te inteleg, din pacate toti trecem prin etapa acneei si trebuie sa o depasim cu rabdare.
Referitor la acele pete, trebuie sa incerci sa nu mai spargi cosurile pentru ca asta este unul dintre motivele pentru care raman acele semne.
Eu iti recomand mastile faciale naturale pentru a trata acneea, de exemplu cea cu galbenus de ou si ulei de masline, sau pudra de argila, miere si scortisoara. Pentru pete si puncte negre aplica pe locurile cu probleme zeama de lamaie si las-o sa actioneze mai mult timp.
Iti recomand de asemenea cremele antiimperfectiuni de la Yves Rocher, sunt foarte bune.
Succes si sanatate!

| Helena08 a răspuns:

Foarte benefic pentru problemele tenului si parului este uleiul de argan, dar este ceva mai scump, il gasesti in magazinele naturiste sau farmacii.

| SiminaMia a răspuns:

Eu am folosit o masca de fata pentru inlaturarea petelor si mie mi-au disparut aproape toate, dar eu nici nu aveam multe... anyway, pe mine m-a ajutat si iti recomand si tie sa incerci happy sper ca te-am ajutat >big grin

| rihanna7865 explică (pentru SiminaMia):

De unde? ce fel de masca pentru inlatuarea petelor?

| SiminaMia a răspuns (pentru rihanna7865):

Eu folosesc clear skin de la avon cu acid salicilic happy e intr-un tub negru laughing