| mayalarisa a întrebat:

Cum scap de punctele negre prin metode cat mai simple? happy

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Renuta la bauturi acidulate, dulciuri si consuma cat mai multe citrice big grin

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la cosmetica sa ti le scoata sau fa-ti o masca cu gelatina http://masti-naturale.com/masca-de-gelatina.html

| Pământul a răspuns:

Eu cand scriu gresit in caiet aplic pasta corectoare si dispar imediat.

Se gasesc la Metro
"Fluidul corector cu burete este special conceput cu un aplicator in forma de burete care permite aplicarea pe zone extinse si o corectura curata si precisa.
Este ambalat intr-o sticluta din plastic cu o capacitate de 20 ml.
Setul contine 3 buc. " acum la pretul de NUMAI 22, 57 LEI (fara TVA).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pământul):

Wtf! laughing) E vorba de punctele negre de pe ten. laughing

| mayalarisa explică (pentru Pământul):

Era vorba de punctele negre depe fata... laughing)

| dianabaumli a răspuns:

Ce zici de aceste metode super-simple si testate deja de mine...:)

http://www.tagmag.ro/masti-de-fata-pentru-indepartarea-punctelor-negre/

| PaulMacca a răspuns:

Pur si simplu incerci sa iti ingrijesti mai des fata. Adica poti in fiecare zi sa te speli de dimineata si seara cu sapun, si de recomandat, sa ai si o crema speciala, sau poti folosi crema de galbenele... Sper ca te am ajutat, asta este metoda mea, pe care o foloseam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PaulMacca):

Sapunul nu se aplica pe fata doar daca e bine formulat.