| igghi a întrebat:

Cum scap de vergeturi?

7 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

O crema antivergeturi?

Răspuns utilizator avertizat
| pynnk a răspuns:

Incearca supliform. tine regim si fa mult sport.eu asa am scapat. funda?:d

| Mihaii24 a răspuns:

Foarte simplu! Tine regim, mananca sanatos pentru un timp...dar vor trece greu cu regimul. Iti recomand o crema de la naturiste..in cateva luni vor trece.

| misuh a răspuns:

Nimeni nu doreste sa aiba o piele plina de vergeturi. Desi multe tratamente ne spun cum sa scapam de aceste semne, unele dintre ele pot cauza mai mult rau decat bine din cauza efectelor secundare. In paragrafele care urmeaza veti vedea motivele de ce trebuie sa va feriti de aceste tipuri de tratamente. Insa aceasta dilema nu trebuie sa va deranjeze prea mult deoarece veti vedea si invata despre solutiile naturale si sigure de indepartare a acestor semne.

Metodele nenaturale Folosirea cremele prescrise de medic poate fi o metoda usoara pentru a scapa de vergeturi dar aceste tratamente nu sunt recomandate femeilor insarcinate deoarece acestea contin chimicale destul de puternice. Ati putea crede ca interventiile cu laser poate fi o alternativa mai putin periculoasa decat cremele prescrise de medic. Chiar daca aceasta metoda are avantajele ei, marele dezavantaj este ca tratamentul este eficient numai pentru vergeturile nou formate. Derma-abraziunea implica razuirea suprafetei pielii insa rezultatele nu sunt tocmai sadisfacatoare.

O alta metoda de indepartare a vergeturilor este prin exfoliere. Exfolierea se realizeaza cu ajutorul unui produs al carei formule permite indepartarea pielii moarte pentru ai lua locul de catre pielea sanatoasa. Desi aceasta metoda poate diminua aspectul vergeturilor, acest tip de tratament nu le indeparteaza complet.

Unele dintre produsele utilizate pentru exfoliere contin chimicale destul de dure iar acestea nu sunt tocmai sigure pentru persoanele cu pielea sensibila sau pentru femeile insarcinate. Daca vreti sa aflati cum sa scapati de vergeturi fara sa suferiti de pe urma efectelor secundare ale diferitelor tratamente si fara sa cheltuiti prea multi bani, atunci solutie ramane utilizarea metodei naturale.

Metoda Naturala
Unii oameni nu se preocupa de urmarea unei diete corespunzatoare si de mentinerea in forma asa ca mai mereu acestia au probleme cu vergeturile. Odata ce ai inceput sa faci exercitii in fiecare zi, in primul rand ca nu te vei mai ingrasa si nu va trebui sa va mai faceti griji cu privire la aparitia pe viitor a unor vergeturi noi.

Un alt lucru important pe care trebuie sa-l tineti minte este ca trebuie sa mancati o dieta echilibrata si sa nu mancati mai mult decat trebuie. Dieta dumneavoastra ar trebui sa fie bogata in antioxidanti cum ar fi vitaminele A, D si E si trebuie sa fie bogata in legume si fructe. Totusi, unele vergeturi sunt rezultatul sarcinii iar mancatul sanatos si exercitiile fizice nu va vor ajuta in evitarea aparitiei acestora deoarece burta va continua sa creasca indiferent ce veti face. Asa ca poate va intrebati ce puteti face in aceasta situatie?

Cea mai buna solutie pentru rezolvarea acestei probleme este crema care previne aparitia acestei probleme. Exista o crema pe piata care poate fi folosita chiar si de femeile insarcinate. Desi este sub forma unei crème obisnuite pe care o folositi pentru aplicare pe zonele afectate, este totusi din ingrediente complet naturale si nici unul din acestea nu are efecte adverse ale corpului. Este atat de sigura incat poate fi folosita si de femeile insarcinate.aceasta crema contine componente puternice cum ar fi vitaminele A, E, D3, Aloe Vera si ulei de Squalena. Aceste ingrediente ajuta pielea sa se vindece singura sin prin urmare sa scapati de vergeturi.

Puteti cumpara aceasta crema de oriunde din tara si daca o comparati cu alte tratamente, aceasta crema de indepartare a vergeturilor nu este nici foarte scumpa. Deci care este raspunsul final la intrebarea, cum sa scapam de vergeturi intr-un mod natural? Raspunsul poate fi gasit intr-o singura sticla care contine aceasta crema.

| AlinaAlyna a răspuns:

Am postat si eu asa ceva. si mi s-a zis ca nu ai ce face doar daca sunt putin rosiaticepuppy dog eyes. in rest sad nu scuze.

| igghi explică (pentru AlinaAlyna):

Si daca elimini pielea aia (o tai jos)?