| Deea_Andreea_1995_csAS a întrebat:

Cum se aplica uleiul de ricin pe gene? Chiar are efect?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o pensula de rimel curata ( se gasesc la set de vreo 5 de cumparat in magazine de cosmetice ), eu n-am vazut cine stie ce efect pe gene si nici nu am suportat sa-l folosesc prea mult pentru ca se simtea aiurea rau. Pe sprancene in schimb a avut efect si-mi cresteau mai repede.

| spiridus25 a răspuns:

Gene mai lungi şi mai groase - Pentru cele care îşi doresc gene mai lungi, salvarea este tot uleiul de ricin. Se aplică pe gene în fiecare seară înainte de culcare, iar a doua zi de dimineaţă se spală cu grijă faţa. Uleiul de ricin pe lîngă lungire şi îngroaşă genele. Datorită nutrienţilor conţinuţi îngroaşă rapid genele şi cresc mai repede făcîndu-le să devină mult mai frumoase. După circa o lună, vei remarca rezultatele uimitoare. Metoda este testată şi o poţi aplica cu încredere. Pentru uşurinţă, poţi folosi o periuţă de la o mascara mai veche pentru a aplica uleiul pe gene.
https://www.youtube.com/watch?v=t_iszVlw_QM

| kiri11 a răspuns:

Incearca uleiul din nuca de cocos. Este mult mai usor de aplicat si mult mai bun

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Folosesc ulei de ricin de vreo cateva luni si are un efect minunat si pe gene dar si pe sprancene.
Poti aplica cu un betisor de urechi sau cu daca ai un rimel mai vechi, spala pensula si foloseste-o.